Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy?

wynajem pracowników

Temat zatrudnienia pracowników z Ukrainy był w ostatnich latach popularnym tematem, który wywoływał różne emocje. Dzisiaj jednak dla wielu firm jest on kluczowym procesem, na którym budowane są biznesy w różnych branżach.

Potrzeby z jakimi wiąże się zatrudnienie Ukraińców

Zatrudnienie Ukraińców w Polsce wynika z obustronnych potrzeb. Polskie firmy potrzebują pracowników, natomiast dla obywateli Ukrainy taka praca pozwala uzyskać większą pensję. Należy mieć tutaj na uwadze fakt, że praca w Polsce dla większości z nich nie jest łatwą decyzją. Opuszczenie rodzinnych stron za pracą i podróż w nieznane wymaga niezwykłej determinacji, stąd pracownicy z Ukrainy są coraz częściej wybierani przez Polskich pracodawców.

Wynajem pracowników jako atrakcyjna forma zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Wynajem pracowników to zagadnienie, z którym możemy spotkać się w różnych branżach. Opiera się on zatrudnieniu osoby poprzez agencję pośrednictwa pracy, która następnie przydziela pracownika do konkretnej firmy. Co ważne nie jesteśmy zatrudniani bezpośrednio przez firmę, w której wykonujemy naszą pracę, lecz przez agencję. Tak również jest w przypadku realizacji formalności dotyczących zatrudnienia oraz pensji.

Żeby zatrudnić pracownika z Ukrainy, należy skontaktować się z agencją pośrednictwa pracy, która na podstawie naszych potrzeb i wymagań oddeleguje pracownika gotowego do wykonywania swoich obowiązków. Do zadań agencji należy załatwienie formalności związanych z pobytem i pozwoleniem na pracę w Polsce. Pełni ona również stałą opiekę i kontrolę nad powierzonym pracownikiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *