Jak zabezpieczać zwłoki w czasie pandemii koronawirusa?

zakład pogrzebowy mokotów

Zakłady pogrzebowe, jakie funkcjonują na terenie całej Polski, potwierdzają, że w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa, przyjmują znacznie więcej zleceń na pochówki. Niestety, COVID-19 przyczynia się do co najmniej kilkuset zgonów każdego dnia.

Wybierz doby zakład pogrzebowy.

Zgodnie z zasadami, jakie dotyczą minimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, by walczyć z pandemią, zaleca się specjalne zabezpieczanie zwłok. Jak działa teraz standardowy zakład pogrzebowy? Mokotów, ale też inne dzielnice na terenie całej stolicy muszą stosować ogólno przyjęte normy. Zgodnie z nimi zwłoki zostają zabezpieczone w podwójnym worku, by nie doszło do zarażenia personelu zakładu pogrzebowego. Następnie składane są do zamykanej trwale trumny, bardzo często jest ona metalowa. Dopiero później trafiają do trumny drewnianej.

Przygotowanie zwłok w szpitalu.

Pamiętajmy jednak, że szczególne zasady dotyczą również samego przygotowania ciała do pochówku. Jeśli zgon nastąpił w szpitalu, to jeszcze przed wydaniem zwłok konieczna jest ich dokładna dezynfekcja. Ciało zostaje umyte środkiem bakteriobójczym i wirusobójczym. Jeśli do śmierci doszło w warunkach domowych, ten proces przeprowadzają już pracownicy zakładów pogrzebowych.

Możliwa jest również kremacja ciała osoby zmarłej, która została zarażona koronawirusem. Ten zabieg jest nawet zalecany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *