Dlaczego warto korzystać z Tidal?

promocja w Tidal

Każdemu sympatykowi słuchania muzyki na telefonie nie jest obce korzystanie z serwisów streamingowych. Jednak dużo początkujących osób słyszących nazwę Tidal zastanawia się, czy warto zacząć korzystać z tego serwisu. Dlatego postanowiliśmy przedstawić najważniejsze zagadnienia związane z tym serwisem.

Odrobina historii

W 2010 roku rozpoczął swoją działalność serwis WiMP, który następnie w 2015 roku został przekształcony w serwis Tidal. Firmą odpowiadającą za takie zmiany była Aspiro, której głównym inwestorem był raper Jay-Z. W ten sposób Tidal miał stanowić czołową konkurencję dla dominującego wówczas Spotify, który już był prężnie działającym serwisem.

Wysoka jakość a opłaty

Mówiąc o serwisach muzycznych w pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na jakość dźwięku. Jest to czynnik, na który szczególną uwagę zwraca Tidal i dzięki niej odniósł on taki sukces. Innym czynnikiem, o którym nie można zapominać, są opłaty. Decydując się na pakiet HiFi za 39,99 złotych mamy dostęp do utworów w jakości studyjnej. Jest to rozwiązanie w sam raz dla osób, które cenią sobie wysoką jakość muzyki. Natomiast dla osób chcących wypróbować serwis ciekawą opcją może okazać się promocja w Tidal, dzięki której otrzymujemy 30-dniowy darmowy okres próbny.

Ilość dostępnych utworów

Kolejnym czynnikiem, który przekłada się na popularność Tidal jest to, co możemy w nim znaleźć. W tym przypadku mamy dostęp do ponad 60 milionów utworów. Jest to ogromna ilość, dzięki czemu możem znaleźć prawie wszystkich znanych artystów. Trudności mogą mieć natomiast fani mniej popularnych artystów. Tyczy się to również specyficznych gatunków muzycznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *